Kars Hz Ali Çarşı Camii Bugün 29 Ocak 2020 Çarşamba

Sahife-i Seccadiye

Allah’tan Üzüntülerin Giderilmesini İsteme Hakkındaki Duası
Allah’tan Üzüntülerin Giderilmesini İsteme Hakkındaki Duası
Ey üzüntüleri gideren, kederlere son veren! Ey dünyada da, ahirette de Rahman ve Rahîm olan! Muhammed ve Âl-i Muhammed’e salât eyle ve üzüntümü gider, kederime son ver. Ey Bir! Ey Tek! Ey Samed (ihtiyaçlar için başvurulan mutlak gani)! Ey doğurmamış, doğmamış ve dengi olmayan (yüce Allah)! Beni koru, temizle ve üzüntümü gider.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma2421 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Allah’ın Karşısında Hakirliğini İtiraf Etme Hakkındaki Duası
Allah’ın Karşısında Hakirliğini İtiraf Etme Hakkındaki Duası
Rabbim! Günahlarım beni susturmuş; söyleyecek bir sözüm, ileri sürecek bir hüccetim (mazeretim) kalmamış. Sıkıntılarımın esiri, amellerimin rehini olmuşum. Hatalarım arasında bocalayıp durmaktayım. Orta yolu şaşırmış, öylece kalakalmışım. Bulunduğum yer; hor ve zelil günahkârların, sana karşı cür’etkâr olan bedbahtların ve vaadini küçümseyen yazıkların yeridir. Münezzehsin sen! Hangi cür’etle sana karşı geldim?!
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1606 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Allah’a Israr Etme Hakkındaki Duası
Allah’a Israr Etme Hakkındaki Duası
Ey ne yerde ve ne de gökte kendisine hiçbir şey gizli kalmayan Allah! Kendi yarattığın, nasıl sana gizli kalabilir ki ey Tanrım?! Kendi yaptığının sayısını, nasıl bilmezsin ki?! Kendi yönettiğin, nasıl senden gizlenebilir ki?! Hayatı senin rızkına bağlı olan, nasıl senden kaçabilir ki?! Senin mülkünden başka gidecek bir yeri olmayan, nasıl senden kurtulabilir ki?! (Her türlü eksiklikten) Münezzehsin sen! Yaratıklarının senden en çok korkanı, seni en iyi tanıyanıdır. Sana karşı en mütevazı olanı, sana en çok itaat edenidir.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1676 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Allah’a Yalvarıp Yakarma ve Boyun Eğme Hakkındaki Duası
Allah’a Yalvarıp Yakarma ve Boyun Eğme Hakkındaki Duası
Tanrım! Bana olan ihsanının güzelliği, nimetlerinin bolluğu, bağışlarının çokluğu karşısında ve benden esirgemediğin rahmetin, bana tamamladığın nimetin için sana hamdederim ve sen hamda lâyıksın.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma7886 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Allah’tan Korkma Hakkındaki Duası
Allah’tan Korkma Hakkındaki Duası
Allah’ım! Sen beni eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktum, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin bana. Allah’ım! Ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördüm: “Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümit kesmeyin; Allah bütün günahları bağışlar.” (Zümer, 53)
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1777 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Düşmanların Hilelerine Karşı Okuduğu Dua
Düşmanların Hilelerine Karşı Okuduğu Dua
Tanrım! Sen bana doğru yolu gösterdin, ben boş şeylerle uğraştım. Sen bana öğüt verdin, ben taş yürekli oldum. Sen bana güzel nimetler verdin, ben sana karşı geldim. Sonra, yaptığın iyilikleri bana tanıtınca onları tanıyıp bağışlamanı diledim, bağışladın. Ardından tekrar kötü işlerime geri döndüm, onları örttün.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma3390 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Kurban Bayramı ve Cuma Günü Okuduğu Dua
Kurban Bayramı ve Cuma Günü Okuduğu Dua
Allah’ım! Bu, kutlu ve mübarek bir gündür. Yeryüzünün dört bir yanında Müslümanlar bu günde bir araya toplanmış, biri rahmetini dilemekte, biri nimetini istemekte, biri ödülünü aramakta, biri azabından korkmakta. Ve sen, onların neye muhtaç olduğunu daha iyi bilirsin. Şu hâlde, cömertliğine, keremine ve isteğimin sana kolay oluşuna dayanarak senden, Muhammed ve Âline salât etmeni istiyorum. Ey (yüce) Allah!
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1608 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Arefe Günü Okuduğu Dua
Arefe Günü Okuduğu Dua
Hamd, âlemlerin rabbi Allah’ındır. Allah’ım, hamd senindir; ey gökleri ve geri yaratan; ululuk ve ikram sahibi; rablerin Rabbi; her tapılanın Tanrısı; her yaratılanın yaratıcısı ve her şeyin varisi. Hiçbir şey O’nun gibi değildir; hiçbir şeyin bilgisi O’na gizli kalmaz; O her şeyi kuşatmış, her şey üzerinde gözeticidir.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1619 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Ramazan Bayramı ve Cuma Günü Okuduğu Dua
Ramazan Bayramı ve Cuma Günü Okuduğu Dua
Ey kulların acımadığı kimseye acıyan! Ey kentlerin kabul etmediği kimseyi kabul eden! Ey kendisine muhtaç olanları küçültmeyen! Ey sürekli kendisinden bir şeyler isteyenleri nasipsiz bırakmayan! Ey kendisine doğru kılavuzluk edenleri reddetmeyen!
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1932 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Ramazan Ayıyla Vedalaştığında Okuduğu Dua
Ramazan Ayıyla Vedalaştığında Okuduğu Dua
Allah’ım! Ey (nimet verdiği kimselerden) karşılık beklemeyen! Ey hiçbir zaman bağışta bulunduğuna pişman olmayan! Ve ey kuluna, ameline eşit olarak karşılık vermeyen! Nimetin avanstır; affın lütuftur; cezalandırman adalettir; öngördüğün hayırdır. Verdiğin zaman, bağışını başa kakmakla bulandırmazsın; esirgediğin (vermediğin) zaman, esirgemen zulüm değildir. Şükredene, şükrü sen ilham ettiğin hâlde, karşılık verirsin; hamdedene, hamdı sen öğrettiğin hâlde, mükâfat verirsin; her ikisi de rüsva olmayı ve mahrum bırakılmayı hak ettiği hâlde, öylesinin kötülüklerini örtersin ki, dileseydin rüsva ederdin; öylesine bağışta bulunursun ki, dileseydin mahrum bırakırdın.
KategoriSahife-i Seccadiye Eklenme TarihiTARİH : 14 Ocak 2013 Okunma1673 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
www.karshzalicamii.comSitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
2012 - 2014 © Kars Hz Ali Çarşı Camii
Yazılım Kars Zafer Medya