Kars Hz Ali Çarşı Camii Bugün 29 Ocak 2020 Çarşamba
2013-07-23 18:32:01Kars Hz Ali Çarşı Camii Minareleri Tamamlandı!

Kars Hz Ali Çarşı Camii Minareleri Tamamlandı!

Kars Merkez'de Devasa Bir Cami Yükseldi. 1050 metre kare üzerinde yükselen çift minareli caminin temeli 15 Haziran 2011 atıldı iki yıldır yapımı devam eden caminin son minaresi de bugün tamamlandı.

Kars Merkez'de Devasa Bir Cami Yükseldi. 1050 metre kare üzerinde yükselen çift minareli caminin temeli 15 Haziran 2011 atıldı iki yıldır yapımı devam eden caminin son minaresi de bugün tamamlandı.
 
Kars merkez Ortakapı Mahallesi İsmail Aytemiz Caddesi üzerinde yükselen ve son aşamalarına gelinen Hz. Ali Çarşı Camii minarenin yapımının tamamlanması ile birlikte çevre düzenlemesi ile yapımı son bulacak.
 
Hz. Ali Çarşı Camii Derneği ve hayırsever hemşerilerimizin büyük katkılarıyla yaptırıldı. çalışmaları hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Atanur Adıgüzel, Hz. Ali Çarşı Camii bugün minarenin yapımının tamamlanması ile birlikte eksiksiz olarak hazırlandı açıklamasını yaptı. 80 kişilik öğrenci yurdu, aş evi, medrese ve hizmet birimleri ile cami inşaatımız hemşerilerimizin katkılarıyla sorunsuz bir şekilde tamamlandı dedi.
 
Başkan Adıgüzel ; "Bildiğiniz gibi Hz. Ali Çarşı Camii, yeniden yapılmak üzere yıkıldı. Cami enkazının kaldırılmasının ardından Hz. Ali'nin doğum gününde Hz. Ali Çarşı Camii Külliyesi'nin temeli dualarla atıldı. O günden bugüne kadar birçok hemşerimiz tarafından camimize yardım yapıldı. Hayırsever hemşerilerimizin büyük katkılarıyla inşaatımız Hızla tamamlandı dedi.

 

 

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

 

 

 


SERHAT TV

Camimizden Haber
Yorum Ekle
Bu Haber İçin Henüz Bir Yorum Yapılmadı - İlk Yorumu Siz Yapmak İstermisiniz

ZİYARETÇİ DEFTERİ

Mesaj Ekle
hayati karsliyizbu atanurun resmini niye kaldırmıyorsunuzcami yönetimi deyişmiş diye duydum bu atanurun resmini niye kaldırmıyorsunuz
Hz İmam Ali (a.s) Buyuruyorki İki rekatlı olan her namazın kunutu (cuma namazı hariç) ikinci rekatin rükuundan öncedir. Cuma namazında iki kunut vardır; biri ilk rekatin rükuundan öncedir; diğeri ise ikinci rekatın rükuundan sonradır.
Kars Hz Ali Çarşı Camii AlimleriŞ.ALİ DAŞTAN & H.Ş.BEHRAM GELEYHz Ali Çarşı Camii Alimleri
SON EKLENEN VİDEOLAR
Videoyu İzle Kars hz. Ali Çarşı Camii'nde Muharrem 8
Videoyu İzle Kars hz. Ali Çarşı Camii'nde Muharrem 7
Videoyu İzle Kars hz. Ali Çarşı Camii'nde Muharrem 6
Videoyu İzle Kars hz. Ali çarşı Camii'nde Muharrem 5
Videoyu İzle Kars Hz. ALİ Çarşı Camii'nde Muharrem 4

SON GELEN YORUMLAR

Hz Meryem'in Hayatı Bölüm 11 son metin sezgin : muazzam!...emeği geçenlerden ALLAH razı olsun. .....
Kameramız 7 Muharrem'de Kars Kamer Camiindeydi Müsafir : Bu duayı dinlemeyen kalmasın .....
Sinezen Mersiye Muharrem 6 Kars Hz Ali Camii alieğer : amin .....
Büyük Önder Atatürk Yarın Kars Hz Ali Çarşı Camiinde Anılacak ellez koca : TC Kurucusu ve Devlet adamı Büyük asker Mustafa Kemal Atatürkün ruhuna Kuraanıkerim okun .....
Camimizin İnşaat Halindeki Resimleri gıyasettin eyyüboğlu :www.eyyuboglunakkas.com 0532 282 89 06 cami işleri itina ile yapı .....
Kerbela Şehitleri Kars'ta Anıldı Zafer Kankılıç : Allah Sendende Razı Olsun Alican Aküzüm. .....
Hz Ali Camii Deste Gurubu - Muharrem 3 Kars Yüksel Bilgir : selam olsun kerbela sehitleri için sine vuranlara .....
Hz İmam Mehdi (a.s) Hakkında Tüm Konular

ONDÖRT MASUM

Hz Muhammmed (S.A.V) 3 konu kayıtlı Hz Fatıma (Selam Olsun Ona) 8 konu kayıtlı Hz Ali (A.S) 6 konu kayıtlı Hz Hasan (A.S) 5 konu kayıtlı Hz Hüseyin (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Zeyn el-Âb-ı Dîn (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Muhammed El-Bâkır (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Câfer Es-Sâdık (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Musa El-Kâzım (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Ali Er-Rıza (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Muhammed El-Cevâd (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Ali El-Hâdî (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Hasan El-Askerî (A.S) 1 konu kayıtlı Hz Muhammed El-Mehdi (A.S) 3 konu kayıtlı
www.karshzalicamii.comSitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
2012 - 2014 © Kars Hz Ali Çarşı Camii
Yazılım Kars Zafer Medya