Kars Hz Ali Çarşı Camii Bugün 18 Ekim 2019 Cuma

Allah'ın Peygamberleri

Hz Şemun (A.s)
Hz Şemun (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden olduğu rivâyet edilen mübârek zât. Şemsûn diye de zikr edilir.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2756 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz İsa (A.s)
Hz İsa (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen ve Kur’ân-ı kerîm’de ismi bildirilen peygamberlerden. Peygamberler arasında en yüksekleri olan ve kendilerine Ülülazm denilen altı peygamberin beşincisidir. Annesi hazret-i Meryem’dir. Allahü teâlâ onu babasız yarattı. Kudüs’te doğdu. Otuz yaşında peygamber oldu. Kendisine İncil adlı kitap gönderildi. Otuz üç yaşında diri olarak göğe kaldırıldı. Kıyâmete yakın yeryüzüne tekrar inecektir.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2175 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Yahya (A.s)
Hz Yahya (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. Zekeriyya aleyhisselamın oğludur. Annesinin ismi Elisa olup, İmran’ın kızıydı. Hıristiyanlar Elizabeth diyorlar. Davud aleyhisselamın neslinden olup, hazret-i Meryem’in teyzesinin oğluydu.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma4337 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Zekeriyya (A.s)
Hz Zekeriyya (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. İsmi Zekeriyya bin Âzan bin Müslim bin Sadun olup, soyu Süleyman aleyhisselama ulaşır. Yahya aleyhisselamın babasıdır. Musa aleyhisselamın getirdiği dînin emir ve yasaklarını insanlara tebliğ etti. Marangozluk yapar elinin emeğiyle geçinirdi. Kavmi tarafından şehit edildi.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma1682 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Davut (A.s)
Hz Davut (A.s)
Hz. Davut Aleyhisselam, İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. Hem peygamber, hem sultân yâni hükümdârdı. Soy bakımından Yakub aleyhisselamın Yehûda adlı oğluna dayanır. Süleyman aleyhisselamın babasıdır. Kudüs’te doğdu. Orada yaşadı ve orada vefat etti. Kendisine İbrânî dilinde Zebur kitâbı verildi. Sesi çok güzel ve tesirliydi. İsmi Kur’ân-ı kerîmde on altı yerde geçmektedir.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2240 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Yunus (A.s)
Hz Yunus (A.s)
Hz Yunus Aleyhisselam, Musul yakınlarındaki Nineve (Ninova) ahâlisine gönderilen peygamber. Babası Metâ adında bir zât olup sâlih kimselerdendi. Yunus aleyhisselam kendisini balık yuttuğu için Zinnûn ve Sâhib-i Hût adlarıyla da anılmıştır.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2743 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz İşmoil (A.s)
Hz İşmoil (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. Harun aleyhisselamın neslinden olup, Musa aleyhisselamın dînini tebliğ etmiştir.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2408 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Zülkifl (A.s)
Hz Zülkifl (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. Peygamberliği kesin olarak belli olmayıp, âlimlerin ekserisi peygamber olduğunu söylemişlerdir. Asıl ismi Bişr olup, lakâbı Zülkifl’dir. Elyesa aleyhisselamdan sonra, kızmadan sabır göstererek dînin emirlerini ve yasaklarını İsrailoğullarına bildirmeyi üzerine aldığı, kefil olduğu için kefâlet sâhibi mânâsında Zülkifl denilmiştir. Elyesa aleyhisselamın amcasının oğludur. İsrailoğullarına Musa aleyhisselamın dîninin emir ve yasaklarını tebliğ etmiştir.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma2144 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz İlyas (A.s)
Hz İlyas (A.s)
Benî İsrail’e gönderilen peygamberlerden, Musa aleyhisselamın dînini insanlara bildirmek için Allahü teâlâ tarafından vazîfelendirildi
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma3259 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
Hz Yuşa (A.s)
Hz Yuşa (A.s)
İsrailoğullarına gönderilen peygamberlerden. Musa aleyhisselamdan sonra gönderilmiş olup Musa aleyhisselamın yeğeni veya vekîliydi. İsmi Yuşa olup, Hıristiyanlar Yeşû diyorlar. Yusuf aleyhisselamın neslinden gelen Nûn’un oğludur. Annesi Musa aleyhisselamın kız kardeşidir. Yuşa aleyhisselam Musa aleyhisselama bildirilen dînin esaslarını insanlara tebliğ etti.
KategoriAllah'ın Peygamberleri Eklenme TarihiTARİH : 15 Ocak 2013 Okunma3386 : KEZ OKUNDU YorumYORUM :
www.karshzalicamii.comSitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
2012 - 2014 © Kars Hz Ali Çarşı Camii
Yazılım Kars Zafer Medya