Kars Hz Ali Çarşı Camii Bugün 24 Temmuz 2019 Çarşamba

Allah’ın Kazasına Rıza Hakkındaki Duası

Allah’ın Kazasına Rıza Hakkındaki Duası

Allah’ın hükmüne hoşnutluğumun ifadesi olarak, Allah’a hamdolsun. Şehadet ederim ki Allah, kullarının geçimliklerini aralarında adaletle paylaştırmış ve tüm yaratıklarına lütfuyla davranmıştır.

Allah’ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve beni insanlara verdiklerinle, onları da benden esirgediklerinle sınama. Sonra insanları kıskanır, hükmünü yadırgarım.

Allah’ım! Muhammed ve Âline salât eyle ve kaza’na gönül hoşluğuyla razı olmamı sağla. Hükmünün gerçekleştiği hususlarda göğsümü aç. Bana, kaza’n sadece hayır üzere cari olur, dedirtebilecek bir güven ver. Benden esirgediklerin için sana şükrümü, bana verdiklerin için olan şükrümden bol eyle. Yoksul biri için aşağılık, servet sahibi biri için de üstünlük düşünmekten beni koru. Çünkü gerçek şeref sahibi, sana itaat edişi sebebiyle şereflenen; gerçek izzet sahibi ise, sana ibadet edişi sebebiyle izzet bulan kimsedir.
 
Şu hâlde, Muhammed ve Âline salât eyle ve bizi, tükenmeyen bir servetle faydalandır; yitirilmeyen bir izzetle destekle; ebediyet yurduna salıver. Hiç kuşkusuz, sen; birsin, teksin, samedsin (herkes sana muhtaçtır, senin kimseye ihtiyacın yoktur), doğurmamışsın, doğmamışsın ve kimse senin dengin olmamıştır.

14 Ocak 2013 Tarihinde Eklendi1529 KEZ OKUNDU
www.karshzalicamii.comSitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz
2012 - 2014 © Kars Hz Ali Çarşı Camii
Yazılım Kars Zafer Medya